REKLAMA
Znaleziono 9955 wyników
Trwa budowa nowego biurowca KREO w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowego biurowca KREO w Krakowie [ZDJĘCIA]
W Krakowie, przy ul. Wadowickiej 12 trwa realizacja najnowszej inwestycji Ghelamco – biurowca KREO. Generalnym wykonawcą jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zaprojektowany został przez krakowską pracownię architektoniczną Q-Arch Sp. z o.o. Planowane zakończenie inwestycji to luty 2023 roku.
 Dwie kolejne kamienice w Łodzi doczekają się rewitalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne kamienice w Łodzi doczekają się rewitalizacji
Program rewitalizacji zmierza powoli do finału, ale to nie koniec remontów kamienic w Łodzi – szykowane są właśnie kolejne.
W Krakowie powstaje nowy biurowiec KREO [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje nowy biurowiec KREO [ZDJĘCIA]
W Krakowie, przy ul. Wadowickiej 12 trwa realizacja najnowszej inwestycji Ghelamco – biurowca KREO. Generalnym wykonawcą jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zaprojektowany został przez krakowską pracownię architektoniczną Q-Arch Sp. z o.o. Planowane zakończenie inwestycji to luty 2023 roku.
Postępują prace na budowie biurowca KREO przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie biurowca KREO przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Krakowie, przy ul. Wadowickiej 12 trwa realizacja najnowszej inwestycji Ghelamco – biurowca KREO. Generalnym wykonawcą jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zaprojektowany został przez krakowską pracownię architektoniczną Q-Arch Sp. z o.o. Planowane zakończenie inwestycji to luty 2023 roku.
Przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie trwa budowa nowego biurowca KREO [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie trwa budowa nowego biurowca KREO [ZDJĘCIA]
W Krakowie, przy ul. Wadowickiej 12 trwa realizacja najnowszej inwestycji Ghelamco – biurowca KREO. Generalnym wykonawcą jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zaprojektowany został przez krakowską pracownię architektoniczną Q-Arch Sp. z o.o. Planowane zakończenie inwestycji to luty 2023 roku.
Nowa, wielka inwestycja pod Częstochową. Powstaną setki nowych miejsc pracy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja pod Częstochową. Powstaną setki nowych miejsc pracy [WIZUALIZACJE]
CTP, największy pod względem powierzchni najmu brutto deweloper i właściciel nieruchomości magazynowo-przemysłowych w Europie, planuje zrealizować nową, wielką inwestycję w województwie śląskim. Tym razem pod ponad 200-tysięczną Częstochową.
Coraz droższe biura w Polsce, a chętnych nie brakujeartykuł
Pokaż artykuł
Coraz droższe biura w Polsce, a chętnych nie brakuje
Rosną opłaty czynszowe i eksploatacyjne, wydłużają się okresy najmu, a umowy podlegają coraz wyższej, corocznej indeksacji stawek. Mimo to biura na wszystkich rynkach w Polsce cieszą się nadal rekordowo dużym zainteresowaniem.
Za ponad 150 mln euro w Gdańsku powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 150 mln euro w Gdańsku powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Więcej osób na swoim – bezpieczny kredyt 2% z nowymi limitamiartykuł
Pokaż artykuł
Więcej osób na swoim – bezpieczny kredyt 2% z nowymi limitami
35 tys. osób może skorzystać ze zwiększenia limitów na dopłaty z budżetu państwa w bezpiecznym kredycie 2% w stosunku do aktualnego poziomu akcji kredytowej. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Kwota z budżetu państwa przeznaczona na bezpieczny kredyt 2% ma wzrosnąć z ok. 11,3 do niemal 16,1 mld zł w latach 2024-2032. To wzrost o blisko 4,8 mld zł.
Popyt na biura w regionach na relatywnie wysokim poziomieartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na biura w regionach na relatywnie wysokim poziomie
W trzecim kwartale 2023 roku na polskim rynku biurowym odnotowano wzrost nowej podaży – do użytku oddano blisko 120 000 mkw. nowej powierzchni, z czego w Krakowie nowa podaż wyniosła 24 000 mkw. Od początku roku na głównych rynkach regionalnych w Polsce oddano do użytku łącznie 236 000 mkw. Eksperci JLL prognozują, że do końca roku ta liczba może wzrosnąć o kolejne 50 000 mkw.
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku dobiegła końca. Już w środę 31 maja nastąpi uroczyste otwarcie najnowszego zakładu produkcyjnego tego międzynarodowego giganta.
Tauron planuje za około 6 miliardów złotych budowę nowej, wielkiej elektrowni szczytowo-pompowej w Małopolsce artykuł
Pokaż artykuł
Tauron planuje za około 6 miliardów złotych budowę nowej, wielkiej elektrowni szczytowo-pompowej w Małopolsce
Grupa Tauron planuje wybudować w małopolskim Rożnowie (w powiecie nowosądeckim, w gminie Gródek nad Dunajcem), elektrownię szczytowo-pompową o mocy 700 MW. Ostateczna inwestycja, której koszt jest szacowany na ok. 6 mld zł, jest wciąż uzależniona od szeregu czynników, w tym m.in. decyzji środowiskowej. Prezes spółki Paweł Szczeszek podkreśla jednak, że tego typu inwestycje, które są najpopularniejszą formą magazynowania energii w UE, to konieczność. Bez magazynów energii nie ma bowiem co myśleć o osiągnięciu neutralności klimatycznej. Plany dotyczące budowy takich instalacji mają w tej chwili również inne dwie duże spółki energetyczne.
Kraków, Wrocław i Trójmiasto liderami popytu na biura [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków, Wrocław i Trójmiasto liderami popytu na biura [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w regionach”, w 2024 roku aktywność najemców na rynkach biurowych w największych regionalnych miastach Polski (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) utrzymywała się na stabilnym poziomie, a roczny wolumen transakcji najmu przewyższył średnią z ostatnich pięciu lat.
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupowe
QEMETICA Soda Polska ogłasza rozpoczęcie przygotowań do procesu hibernacji zakładu sodowego w Janikowie. Całkowite wygaszenie produkcji sody w zakładzie planowane jest do końca lipca 2025 roku.
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsce
Globalna, hiszpańska Grupa Saica osiągnęła porozumienie z niemiecką firmą Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej, podały firmy. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i pod Wrocławiem (gmina Miękinia), a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminęartykuł
Pokaż artykuł
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminę
Kolejne dwie znane, światowe marki zainwestują na Dolnym Śląsku. I to niemal w tym samym czasie i w jednym miejscu. Globalny, amerykański potentat z branży e-commerce Amazon i wielki europejski koncern, niemiecki Bosch. Na lokalizację swoich najnowszych, olbrzymich inwestycji wybrali województwo dolnośląskie i małą gminę Dobromierz w powiecie świdnickim.
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańskaartykuł
Pokaż artykuł
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańska
Skandynawski inwestor Nrep zwiększył swój portfel nieruchomości, finalizując w 2025 roku zakup trzeciego budynku typu co-living w Gdańsku. Noli Gdansk Old Town, zrealizowany przez Modernę Holding, zlokalizowany w zabytkowych Czerwonych Koszarach, stanowi przykład integracji funkcjonalnych rozwiązań najmu z odpowiedzialnym podejściem do środowiska i dziedzictwa architektonicznego. Inwestycja została zrealizowana w formule forward purchase poprzez fundusz NSF V i wpisuje się w strategię Nrep, koncentrującą się na dostarczaniu elastycznych, zrównoważonych przestrzeni, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom najemców.
Rekordowa transakcja na polskim rynku mieszkań na wynajemartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa transakcja na polskim rynku mieszkań na wynajem
Ponad 5 000 lokali z portfela Resi4Rent – największej firmy w Polsce oferującej mieszkania w abonamencie – będzie miało nowego właściciela. Po sfinalizowaniu transakcji, 18 ukończonych inwestycji Resi4Rent przejmie Vantage Development, spółka należąca do TAG Immobilien Group, niemieckiej firmy z branży nieruchomości z siedzibą w Hamburgu.
Inwestycje wokół offshore w Polsce mogą sięgnąć ok. 900 mld złotych. To trzykrotność całego projektu CPK [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje wokół offshore w Polsce mogą sięgnąć ok. 900 mld złotych. To trzykrotność całego projektu CPK [FILM]
Szacunkowa wartość inwestycji w 9,9 GW offshore wyniesie 260 mld zł. Dla 18 GW, czyli planów rządowych dla offshore do 2040 roku, będzie to już 474 mld zł. Z kolei z 33 GW (czyli według PSEW potencjału polskiej części Morza Bałtyckiego) wiązać się mogą inwestycje sięgające około 900 mld złotych.
Wielka inwestycja PKP PLK. Podpisano umowę na "linię życia dla polskiego intermodalu"artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja PKP PLK. Podpisano umowę na "linię życia dla polskiego intermodalu"
Kolejny krok ku modernizacji linii kolejowej nr 201, łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem. PKP PLK S.A. podpisały umowę na modernizację odcinka z Kościerzyny do Somonina wraz z pracami na linii nr 214 Somonino – Kartuzy. Będzie lepszy dostęp do kolei w tej części regionu i nowe możliwości podróżowania pociągami. Wartość zadania wynosi blisko 1,3 mld zł netto pochodzących ze środków krajowych.
REKLAMA